ADANA KOLEJİ | Derya GÖKSEL

Adana’nın tanınmış avukatlarından merhum Kemal Göksel ve Adana Erkek Lisesi’nin ilk kadın müdürlüğü görevini yapmış olan merhume Mihriban Göksel’in oğlu olarak 1954 yılında Adana’da dünyaya gelir.

1978 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olur. Lise ve üniversite yıllarında lisanslı olarak okul ve kulüp takımlarında basketbol oynar. Hobi olarak seçtiği fotoğrafta bir dönem yerel bir gazetede spor fotoğrafçılığı/muhabirliği de yapar. 1978’te Leyla Göksel ile evlenir ve bu evlilikten iki kız çocuğu sahibi olurlar.

Derya Göksel kariyerini kurumsal alanda devam ettirmeye karar verir ve 1982-1992 yılları arasında AVIS bölge müdürlüğünde bulunur.
1993 yılında Adana Koleji’nde finans müdürü görevine başlar ve tam 22 yıl boyunca bu görevi yürütür. Kurumsal ve finansal anlamda Adana Koleji’ne kattığı değerlerin yanı sıra çalışkanlığı ve vizyonel kişiliği sayesinde kurum içinde finansal reformlara imza atar.

Merhum; denizi, balık tutmayı çok sever; işten ve ailesinden kalan boş zamanlarını balık tutmaya ayırırdı. Kişiliği ve duyarlı davranışlarıyla örnek bir insan görüntüsü yaratan Derya Göksel her zaman Adana Kolejlilerin kalbinde yaşayacaktır.