BAŞARILARIMIZ

Eğitimde Yarım Asırlık Çınar...

2016-2017  Ortaokul Öğrencilerimiz ile 36 Projeden oluşan Geleneksel "Geleceği Tasaralayanlar Robotik ve Bilim Şenliği" düzenlendi.

2017-2018  İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimiz ile 55 Projeden oluşan 2. Geleneksel "Geleceği Tasaralayanlar Robotik ve Bilim Şenliği" düzenlendi. 


2017-2018  Toyota “Hayalimdeki Araba” Yarışması 54 çalışma ile katıldık.

2016-2017  Vakıf emeklilik “kumbara” yarışması, 33 çalışma ile katıldık.

2016-2017  Toyota “Hayalimdeki Araba” yarışması, 55 çalışma ile katıldık

2016-2017  Monami resim yarışması düzenlemedi.

2016-2017  Mimarlar odası resim yarışması düzenlemedi.

2015-2016  Toyota “Hayalimdeki Araba” yarışması, 48 çalışma ile katıldık

2015-2016  Pınar süt resim yarışması, 46 çalışma ile katıldık; Başarı belgeleri aldık

2015-2016  Monami “Çocuk ve Çevre” Yarışması, 235 çalışma ile katıldık; 80 bin çalışma arasından Duru Ceylan isimli 4.sınıf öğrencimiz ilk 200 arasına girip çanta hediye kazandı. 18 öğrencimiz madalya, 201 öğrencimiz başarı belgesi aldı.

2015-2016  Mimarlar Odası “Hayalimdeki Park” yarışması, 46 çalışma ile katıldık; 1700 çalışma arasından 2. Sınıf Öğrencimiz oğuz Uluscutürk Masiyon Ödülü kazandı.

2015-2016  Dünya su günü yarışması, 16 çalışma ile katıldık

2014-2015  Toyota hayalimdeki araba yarışması, 55 Çalışma ile katıldık;

2014-2015  THY Uçak Yarışması, 24 Çalışma İle Katıldık;

2014-2015  Pınar süt resim yarışması, 67 çalışma ile katıldık; Başarı belgeleri aldık, 22 çalışma ile katıldık; 8 çalışma başarı belgesi aldı.

2014-2015  Monami “Çocuk ve Çevre” Yarışması, 95 çalışma ile katıldık; 74408 çalışma arasından Zeynep Öztürk isimli 3. Sınıf öğrencimiz ilk 100’girerek Bisiklet ödülü, yine 3. Sınıf öğrencimiz İdil Sanrı ikinci 100 kişi arasına girerek sırt çantası ödülü hediyesi kazanmıştır. 9 öğrencimiz madalya, 83 öğrencimiz de başarı belgesi almıştır.

2014-2015  Mimarlar Odası “Hayalimdeki Kent” yarışması, 43 çalışma ile katıldık; 1500 çalışma arasından Alihan Güzelsoy isimli 2. Sınıf öğrencimiz birincilik ödülü kazanmıştır. Hediyesi tablet bilgisayar. Bir öğrencimiz de mansiyon ödülü almıştır. Hediyesi boyama setidir.

2014-2015  Dünya su günü yarışması, 11 çalışma ile katıldık;

2013-2014  4.sınıf öğrencimiz Deren Acar “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında Adana üçüncüsü oldu.

2012-2013  Adana Mimarlar Odası’nın düzenlediği “Kent ve Çocuk” resim yarışmasında Adana Kolejli Berfin Mavruk, Pelin Sakallı, Derin Acar ödülleri paylaştılar.

2012-2013  6.sınıf öğrencimiz Melisa Sezer “Dünyada Barışı Hayal Et” konulu ülke genelinde yapılan resim yarışmasında mansiyon aldı.

2011-2012  6-B sınıfı öğrencimiz Ela Özorhan Japonya’da düzenlenen resim yarışmasında dünya 1.si oldu. 71 ülkeden 26 bin çalışmanın katıldığı “ailem” konulu resim yarışmasında Ela Özorhan altın madalya ile ödüllendirildi.

2010-2011  Türkiye genelinde 887.660 öğrencinin katıldığı 29. Pınar Kido Resim Yarışmasında 19 öğrencimiz yaptıkları resimlerle dereceye girdi.

2010-2011  Toyota Onatça tarafından düzenlenen “Benim Çevrem Benim Toyotam” konu resim yarışmasında öğrencilerimiz; Selin Tümer, Ece Evcik Adana 3.sü oldu. Sena Akkaya, Selinay Güreşçi ve Mahir Berk Bozdoğan’ın da resimleri sergilenmeye değer görüldü.

2010-2011  Toyota Onatça tarafından düzenlenen “Benim Çevrem Benim Toyotam” konu resim yarışmasında öğrencilerimiz; Selin Tümer, Ece Evcik Adana 3.sü oldu. Sena Akkaya, Selinay Güreşçi ve Mahir Berk Bozdoğan’ın da resimleri sergilenmeye değer görüldü.

2010-2011  ESMO Anonim Şirketinin Türkiye genelindeki 6.sınıf öğrencileri arasında düzenlediği “Dünya Barışı” konulu resim yarışmasında öğrencimiz Damla Ünlü başarılı bulunarak ödüle layık görüldü.

2009-2010  Sarı Lacivert Derneği’nin 2009 yılında düzenlediği “Çocuk Gözüyle Fenerbahçe Sevgisi” konulu resim yarışmasında, İlköğretim öğrencimiz, 10-12 yaş düzeyinde Türkiye ikincisi oldu.

2008-2009  Monami Pastel Boyalarının Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen “Çocuk ve Çevre” konulu resim yarışmasında 10 öğrencimiz madalya, 51 öğrencimiz de başarı belgesi ile ödüllendirildi.

2008-2009  Makedonya’da düzenlenen Uluslar arası resim yarışmasında, 6-11 yaş kategorisinde, anasınıfı öğrencimiz Hazal Pınar dünya sıralamasında ilk 20 ye girerek “altın palet” ödülünü kazanmıştır.

2008-2009  5-B sınıfı öğrencimiz Gürsel Karacaoğlu Hayvan Sevgisi Konulu Resim Yarışmasında 2. olmuştur.

2007-2008  Makedonya’da düzenlenen resim yarışmasında dünya sıralamasında ilk yirmide 2 öğrencimiz, Polonya’da düzenlenen “14. Uluslararası Çocuk ve Gençlik” resim yarışmasında 5–8 yaş grubunda 2 öğrencimize ödül, Monami’nin düzenlediği resim yarışmasında 25 madalya 57 başarı belgesi, Pınar’ın düzenlediği resim yarışmasında çeşitli ödüller, Dünya öğrencilerinin katıldığı Belarus’ta Green Cross International’ın düzenlediği; 24 ülke’den 10654 öğrencinin katıldığını serbest yarışmasında dünya 3.lüğü

2007-2008  Adana İl Kültür Müdürlüğünün düzenlediği “Nevruz” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında resim dalında Adana 1.liği, şiir dalında Adana 2.liği,

2005-2006  Yeni Baraj Lions Kulübü tarafından düzenlenen “Barış” konulu resim yarışmasında bir öğrencimiz Adana birincisi olmuş, Türkiye genelinde ise mansiyon ödülü kazanmıştır. Bir başka öğrencimiz de aynı yarışmada Adana ikincisi olmuştur.

2005-2006  Monami Boyalarının Türkiye genelinde düzenlediği “Monami Pastel Boya Resim Yarışması”nda bir öğrencimiz büyük ödülle ödüllendirilirken, 21 öğrenci farklı derecelerle önemli ödüller aldı, 69 öğrencimiz de başarı belgesi almaya hak kazandı

2005-2006  Meteoroloji Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında bir Adana birinciliği ve bir de jüri özel ödülü Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında Adana birinciliği

2004-2005  (Seyhan Lions Kulübü “Barışa bir şans tanı” konulu resim yarışması) İlköğretim öğrencilerimiz; resim dalında birincilik

2004-2005  (Seyhan Lions Kulübü “Barışa Bir Şans Tanı” konulu resim yarışması) 1 Adana Üçüncülüğü

2002-2003  Resim Yarışmaları :12 Yaş Kategorisi, 1 Türkiye Birinciliği, 2 Adana İkinciliği, 5 Adana Üçüncülüğü


2013-2014  Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’nda okulumuz yine sahne aldı.

2013-2014  Almanca şarkı yarışmasında Adana Koleji birinci oldu.

2012-2013  Okulumuz Türk-Alman Kültürel İşbirliği Derneği’nin düzenlediği “Benim En Güzel Şarkım” müzik yarışmasında 3. oldu.

2017-2018  Ortaokul Basketbol Erkek Okullar arası Müsabakalarda Grup İkinciliği

2017-2018  Lise Erkek Basketbol Takımımız Okullar arası Turnuvada Grup İkinciliği

2017-2018  Lise Basketbol Erkek Mili Eğitim Turnuvasında Birincilik

2016-2017  Lise Erkek Basketbol Takım Grup Birinciliği

2015-2016  Lise Erkek Basketbol Okullar arası Müsabaka Grup İkinciliği

2014-2015  Lise Erkek Basketbol Yarıfinal İkinciliği

2014-2015  Lise Erkek Basketbol Takım Grup Birincisi

2013-2014  Lise Erkek Basketbol Takım Grup Birinciliği

2013-2014  Erkek basketbol takımımız yarı finale yükseldi.

2012-2013  Lise erkek basketbol takımımız grup ikincisi oldu.

2005-2006  Lise erkek basketbol takımı Adana dördüncüsü

2005-2006  İlköğretim erkek basketbol takımı yıldız erkekler grubunda Adana ikinciliği

2004-2005  Lise Erkek Basketbol Takımı Adana Üçüncülüğü

2004-2005  İlköğretim Yıldız Erkek Basketbol Takımı Adana İkinciliği

2002-2003  Lise Erkek Basketbol Takımı Adana Üçüncülüğü

2002-2003  İlköğretim 2. Kademe Yıldız Erkekler Basketbol Takımı Adana İkinciliği

2002-2003  İlköğretim 2. Kademe Küçük Kız Basketbol Takımı Adana Üçüncülüğü

2002-2003  İlköğretim 1. Kademe Küçük Erkekler Basketbol Takımı Adana Birinciliği

2001-2002  Türkiye Basketbol Müsabakaları Yarıfinal Birinciliği

2001-2002  Lise Erkek Basketbol Takımı Adan İkinciliği

2001-2002  İlköğretim 2.Kademe (6.7.8. sınıflar)Kızlar Basketbol Takımı Adana Üçüncüsü

2001-2002  İlköğretim 2. Kademe Erkekler Basketbol Takımı Adana İkinciliği

2001-2002  İlköğretim 1. Kademe Basketbol Müsabakaları Türkiye Altıncılığı

2001-2002  İlköğretim 1. Kademe Basketbol Adana Birinciliği

2000-2001  Lise Erkek Basketbol Takımı Adana Üçüncüsü

2000-2001  İlköğretim 2. Kademe Kız Basketbol Takımı Yarıfinal Üçüncüsü

2000-2001  İlköğretim 2. Kademe Kız Basketbol Takımı Türkiye Grup Birinciliği

2000-2001  İlköğretim 2. Kademe Kız Basketbol Takımı Adana Birinciliği

2000-2001  İlköğretim 2. Kademe Erkek Basketbol Takımı Yarıfinal İkincisi

2000-2001  İlköğretim 2. Kademe Erkek Basketbol Takımı Türkiye Grup Birinciliği

2000-2001  İlköğretim 2. Kademe Erkek Basketbol Takımı Adana Birinciliği

2000-2001  İlköğretim 1. Kademe Kız Basketbol Takımı Adana Üçüncüsü

2000-2001  İlköğretim 1. Kademe Erkek Basketbol Takımı Grup Birincisi

2000-2001  İlköğretim 1. Kademe Erkek Basketbol Takımı Adana İkincisi

2017-2018  Ortaokul Voleybol Kız Okullar arası Müsabaka Grup Birincisi

2017-2018  Lise Voleybol Takımımız Milli Eğitim Turnuvasında Üçüncülük

2017-2018  Lise Kız Voleybol Takımımız Okullar Arası Turnuvada Grup İkinciliği

2017-2018  Lise Erkek Voleybol Takımımız Okullar arası Turnuvada Grup Üçüncülüğü

2016-2017  Ortaokul Mini Voleybol Grup Birinciliği

2016-2017  Ortaokul Kız Voleybol Takım Yarı Final İkinciliği

2016-2017  Ortaokul Kız Voleybol Takım Grup Birinciliği

2016-2017  Lise Voleybol Kız Takım Grup İkincisi

2016-2017  Lise Erkek Voleybol Erkek Adana Üçüncüsü

2015-2016  Ortaokul Voleybol Kız Grup İkinciliği

2015-2016  Lise Kız Voleybol Takımımız Okullar Arası Müsabakalarda Grup İkinciliği

2015-2016  Lise Erkek Voleybol Takımımız Okular Arası Müsabakalarda Grup Üçüncülüğü

2014-2015  Ortaokul Mini Voleybol Grup İkinciliği

2014-2015  Ortaokul Kız Voleybol Grup İkinciliği

2014-2015  Lise Kız Voleybol Grup Üçüncülüğü

2013-2014  Ortaokul Kız Voleybol Grup İkinciliği

2013-2014  Mini Voleybol Grup Birinciliği

2013-2014  Lise Kız Voleybol Grup Üçüncülüğü

2013-2014  Kız voleybol takımımız grup 2.si oldu.

2017-2018  LGS sınavında 46 öğrencimizden %1'lik dilimde 17 öğrenci, %2'lik dilimde 7 öğrenci Tüm öğrencilerimizin başarı ortalamasına göre Adana'da %7, Türkiye'de %8'lik dilim

2016-2017  TEOG sınavında puan ortalamamız 500 üzerinden 458 puandır.

2015-2016  TEOG sınavında 44 öğrencimizden 31'i 450 ve üzeri puan almıştır. Puan ortalamamız 500 üzerinden 451,68 puandır.

2014-2015  Merkezi Ortak Sınavda YEP puanında Türkiye 1.si 1 öğrenci, 700 ham puanda Türkiye 1.si 1 öğrenci, Adana'da ilk 20'de 3 öğrenci. (YEP Puanında Pamira Yanar, 700 ham puanda Bora Özen)

2013-2014  TEOG'a göre Adana'da ilk 4'te 2 öğrenci, ilk 100'de 4 öğrenci, ilk 1000'de 18 öğrenci

2013-2014  SBS'de Adana 4.sü, Adana 7.si ve Adana 9.su

2012-2013  Öğrencimiz Petek Ersözlü Seyhan İlçesi Öğrenci Temsilcisi seçildi.

2011-2012  TÖDER’in (Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği) 6.sınıflar için düzenlediği ve 28962 kişinin katıldığı sınavda Sertan Soğancı Türkiye 1.si, Selen Karaoğlan Adana 2.si Türkiye 27.si olurken, yine TÖDER’in 7. Sınıflar için düzenlediği ve 42435 kişinin katıldığı sınavda da Gökçe Aksu Adana 2.si Türkiye 27.si, Kalkan Kılıçoğlu Adana 3.sü Türkiye 52.si oldu. ÖZDEBİR’in (Özel Dershaneler Birliği Derneği) 8.sınıflar için düzenlediği ve 29985 kişinin katıldığı sınavda ise Halil Can Doğan Türkiye 1.si oldu

2010-2011  İlköğretim Okulumuzdaki otuz öğrenci Cambridge Young Learners Sınavlarında üstün başarı elde etti. Öğrencilerimiz 2010 yılı Cambridge Sınavında dinleme, konuşma ve yazma kategorilerinde bölge ortalamasının üstünde puanlar alarak okulumuzun, İngilizcedeki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

2010-2011  6. Sınıf öğrencimiz Gökçe Aksu TÖDER’in ve devam ettiği dershanenin Türkiye genelindeki sınavında birinci oldu.

2010-2011  2011 SBS sınavında bir öğrencimiz Adana 5.si oldu.

2009-2010  2010 SBS’de 6 öğrencimiz 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu.

2008-2009  SBS’de 8. sınıfı bitiren 45 öğrencimizden 32’si 400’ün üzerinde puan alırken bunlardan 20’si de 450’nin üzerinde puan aldı. Böylece okulumuz 2009 Orta Öğretim Yerleştirmede Seyhan ilçe 1.si oldu.

2008-2009  ÖSS’de öğrencimiz Yabancı Dilde Türkiye 7.si Adana 1.si oldu.

2007-2008 OKS de öğrencimiz Batuhan Çelebi Türkiye 1.si oldu.

2007-2008  2008 OKS’de; Türkiye 1.liği 2008 OKS’de Adana 1.liği, Adana 7.liği, Adana 9.luğu, 33.lüğü, 38.liği 2008 Özel okullar sınavında; Türkiye 8.liği, Türkiye 47.liği, Adana 1.liği, Adana 2.liği, Adana 8.liği, 41.liği, 59.luğu, 87.liği, 92.liği 51001 kişinin katıldığı sınavda OKS’ de Adana 1.liği, Türkiye 10.luğu 7.sınıflar arası performans değerlendirme sınavında Adana 1.liği

2006-2007  İstanbul Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının düzenlediği “Türkiye Fen Liseleri Arası 4. Matematik Buluşması”nda Takım1.liği, Takım 2.liği ve Takım3.lüğü

2006-2007  Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İlköğretim Okulları 5. Bölge Okulları arasında Bilgi ve Kültür Yarışmasında 1.lik

2005-2006  OKS ve ÖSS Başarısı:2006 OKS’de öğrencimiz Elif Afacan Türkiye 3.sü, Adana 1.si

2005-2006  2006 ÖSS’de Ahmet Can Dalyan Sayısal 2 puan türünde Türkiye 62.si Adana 3.sü oldu.

2000-2001  ÖSYM’nin 2001 kitapçığında dil alanında Türkiye Özel Okullar 1.si olarak yer aldı.

2000-2001  Öğrencimiz Selvin Yaltır dil alanı Türkiye 77.si, Adana 1.si, Soner Kurt ise ÖSS sayısal alanı Türkiye 14.sü Adana 1.si oldu.

2017-2018  Ortaokul Tenis Takımı Adana Üçüncüsü

2017-2018  Lise Erkek Tenis Takımımız Okullar arası Turnuvada Grup Üçüncülüğü

2017-2018  İlkokul Masa Tenisi Ferdi Adana Dördüncüsü

2016-2017  Ortaokul Erkek Tenis Türkiye İkinciliği

2016-2017  Ortaokul Erkek Tenis Takım Adana Birinciliği

2015-2016  Ortaokul Tenis Takım İl İkinciliği

2015-2016  Lise Ferdi Tenis Müsabakalarında Dereceler

2015-2016  Lise Erkek Masa Tenisi Takımımız Adana Dördüncülüğü

2014-2015  Lise Kız Masa Tenisi Adana Üçüncülüğü

2013-2014  Lise Kız Masa Tenisi Adana Üçüncüsü

2013-2014  Kız masatenisi karşılaşmalarında Adana üçüncüsü olduk.

2005-2006  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Kurumları Yıldız Erkekler Kategorisi Masa Tenisi Yarışmasında Adana dördüncülüğü

2004-2005  5.sınıf öğrencimiz Selin Çağlar Teniste Türkiye 2.si oldu

2017-2018  Satrançta İl Birincilikleri

2016-2017  İlkokul Yüzme Satranç Çeşitli Dereceler

2015-2016  Satranç Ferdi Okular arası Birincilik

2014-2015  Satranç Adana Birincilikleri

2013-2014  Ortaokul Satranç Adana Birincilikleri

2010-2011  11. sınıf öğrencimiz Mete Sadık Çoban satrançta iki ayrı turnuvada yenilgisiz Adana 1.si oldu. “Yaş Grupları İl Birinciliği Satranç Turnuvası”nda ve “Adana İl Birinciliği Satranç Turnuvası”nda birinci olarak Adana Şampiyonu unvanını aldı.

2008-2009  Adana Yaş Grupları satranç turnuvasında öğrencilerimizden Emine Metin 8 yaş bayanlar kategorisinde Adana 1.si olurken, 16 yaş erkekler kategorisinde ise Mete Sadık Çoban Adana 2.si oldu.

2007-2008  Yaş grupları satranç turnuvasında Adana 3.lüğü, Akıllı Hamleler Satranç Turnuvası’nda, 8 yaş grubunda Adana 2.liği,

2006-2007  Adana Seyhan Rotary Kulübü Santranç Turnuvası 6-10 yaş grubu yarışmalarında Adana 3.lüğü

2005-2006  Seyhan Rotary Kulübünün düzenlediği 2006 Adana Yaş Grupları 12 yaş altı erkekler satranç turnuvasında Adana ikinciliği

2005-2006  Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 2005-2006 öğretim yılı ilköğretim kurumları yıldızlar kategorisi satranç yarışmasında Adana üçüncülüğü

2004-2005  Seyhan Rotary Kulübünün düzenlediği 14 yaş altı bay-bayan satranç turnuvalarında 8. sınıf öğrencimiz Pınar Karayaylalı Adana 1.si, 7.sınıf öğrencimiz Umut Abit Adana 3.sü oldu.

2004-2005  İlköğretim de, 1 Türkiye Birinciliği (Türkiye Satranç Federasyonu Afiş Yarışması) 1 Adana Birinciliği

2003-2004  Satranç Müsabakalarında; 2 Adana Birinciliği, 2 Türkiye Dördüncülüğü

2003-2004  2004 yılında İlköğretim öğrencimiz Mustafa İnkaya satrançta milli takıma seçildi ve Avrupa 21.si oldu.

2002-2003  İlköğretim de satranç turnuvalarında; 1 Adana Birinciliği,2 Adana İkinciliği, 5 Adana Üçüncülüğü

2017-2018  İlkokul Yüzme Ferdi Kız Adana İkinciliği

2017-2018  İlkokul Erkek Ferdi Yüzme Adana İkinciliği

2015-2016  Lise Ferdi Yüzme Yarışmalarında Dereceler

2013-2014  Yüzme Jimnastik Çeşitli Dereceler

2009-2010  Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 20 Şubat 2010 tarihinde düzenlenen yarışmalarda İlköğretim öğrencimiz 100 m karışık stilde Türkiye ikincisi, kurbağalamada Türkiye üçüncüsü oldu.

2009-2010  Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlü ile Seyhan Lions Kulübünün düzenlediği Kamil Karazincir’i anma Kulüpler Arası Yüzme Yarışlarında İlköğretim öğrencimiz 50 m sırtüstü stilde birinci, 50 m kurbağalamada ikinci oldu.

2006-2007  Türkiye Yüzme Federasyonunun düzenlediği Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Ön eleme Yarışmaları 15-16 yaş grubunda, farklı mesafelerde 2.lik ve 3.lük

2006-2007  2006-2007 İlköğretim Okulları Küçükler Kategorisi Yüzme yarışmasında 1.lik ve 2.lik

2003-2004  Yüzme Yarışmaları Kelebek Stilde 1 Adana Üçüncülüğü

2003-2004  Yüzme Yarışmaları Kelebek Stilde 1 Adana İkinciliği

2003-2004  Yüzme Yarışmaları Karışık Stilde 1 Adana Birinciliği

2002-2003  10-11-12 Yaş grubunda Yüzmede farklı stillerde; 2 Türkiye Üçüncülüğü, 2 Bölge Birinciliği 2 Bölge İkinciliği, 3 Bölge Üçüncülüğü

2001-2002  Yüzmede Adana Birinciliği

2018-2019 - Konya Bilim Merkezi’nin TÜBİTAK desteği ile bu yıl üçüncüsünü düzenlediği  Sosyal Bilimler Makale Yarışması’nda okulumuz  11B öğrencisi Sinemis Işık İlday bir büyük başarıya daha imza atarak “Ekonomi” alanında birincilik ödülünü kazandı.

2012-2013  Bilim Şenliği’nde ilgi gören okul yine Adana Koleji oldu.

2008-2009  Uluslararası Lions 118-U Yönetim Çevresi Federasyonunun düzenlediği “Barış” konulu poster yarışmasında 6.sınıf öğrencilerimiz Elif Ece Arpaç ve Berivan Türeyici ödüle layık görüldüler.

2008-2009  Fen Lisesi öğrencilerimiz Senem Derya Tatar ve Fahri Korcan Ulaş, Eskişehir Atayurt Kolejinin düzenlediği Ulusal Bilim Şenliğinde 2.lik ödülü seviyesinde görülen teşvik ödülü olarak da adlandırılan mansiyon ödülünü kazandılar.

2008-2009  Adana Kent Konseyi tarafından, gençlerin kent yönetimindeki kararlarda görev almalarını sağlayabilmek ve gençleri kendileri ile ilgili sorunların çözümünde etkin kılabilmek amacıyla gerçekleştirilen “Gençlik Meclisi”nin seçimlerinde 11. sınıf öğrencimiz Oğulcan Yaygın, Meclis Yürütme Kuruluna seçildi.

2006-2007  MEF’in “Uluslar arası 16. Araştırma Projeleri Yarışması”nda Adana’dan seçilen tek proje ile ilimizi temsil etmeye hak kazanan Özel Adana Fen Lisesi 81 ilden gelen 511 proje arasında Türkiye 2.si oldu.

2006-2007  “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması”nda Özel Adana Fen Lisesi’nin projesi sergilenmeye değer bulundu.

2001-2002  TÜBİTAK Kimya Olimpiyatlarında öğrencimiz Ömür Özel Akdeniz Bölge 1.si oldu

2000-2001  Tubitak Proje Yarışması”nda Kimya dalında Türkiye 4. sü olan öğrencilerimizden Soner Kurt teşvik ödülü aldı.

2013-2014  Ortaokul öğrencileri Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” adlı oyununu başarıyla sergiledi.

2013-2014  Okulumuz Türkiye genelinde yapılan münazara yarışmasında Adana’yı temsil etti.

2013-2014  Mersin’de yapılan BAHMUN Konferansı’nda bölge birinciliği Adana Koleji’nin…

2013-2014  Lise tiyatro grubu Hakan Tabakan’ın “Hayaletler” adlı oyununu sergiledi.

2012-2013  Türkiye genelinde yapılan münazara yarışmasında Adana’yı yine Adana Koleji temsil etti.

2005-2006  Sabah Gazetesi tarafından Güney Bölgesinde düzenlenen yarışmada şiir ve deneme dalında birincilik

2004-2005  Sabah Gazetesi tarafından Güney Bölgesinde düzenlenen yarışmada şiir dalında ikincilik, öykü dalında ise ikincilik ve üçüncülük

2016-2017  İlkokul Ferdi Erkek Jimnastik Yarışmalarında İkincilik

2015-2016  İlkokul Jimnastik Ferdi İl Üçüncüsü

2008-2009  1-A sınıfı öğrencimiz Lina Gürbüz İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim kurumları Küçükler Kategorisi Artistik Jimnastik yarışmasında Adana 1.si oldu.

2006-2007  Türkiye Aerobik-Jimnastik yarışması 10-12 yaş grubunda Türkiye 2.liği

2005-2006  Türkiye Sportif Aerobik Müsabakaları 10-12 yaş grubunda tekli Türkiye birinciliği, üçlü Türkiye birinciliği

2004-2005  5.sınıf öğrencimiz Cansu Karaca Jimnastikte Türkiye 2.si oldu.

2003-2004  Sportif Aerobik Türkiye Birinciliği

2002-2003  Büyük Kızlarda ritmik jimnastik (sportif aerobik) dalında Türkiye şampiyonluğu

2001-2002  Sportif Aerobik Türkiye İkinciliği

2009-2010  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 20 Mart 2010 tarihinde düzenlenen Niğde-Adana illeri arası Taekwondo Dostluk Turnuvası minik erkekler kategorisinde İlköğretim Öğrencimiz 285 sporcu arasında birinci oldu.

2017-2018  Lise Kız Ferdi Okçuluk Adana İkinciliği

2017-2018  Lise Kız Ferdi Yelken Adana Birinciliği

2017-2018  Ortaokul Atletizm Ferdi Müsabakalarda Üçüncülük

2017-2018  İlkokul Erkek Atletizm Ferdi Müsabakalarda Birincilikler

2017-2018  Ortaokul Kürek Ferdi Adana Birincisi

2017-2018  Lise Erkek Ferdi Kürek Adana İkinciliği

2006-2007  Biatlon Milli Takım Seçmelerinde Yıldız E Grubu Bayanlarda Türkiye 2.liği ve 3.lüğü

2017-2018  Bale Uluslararası Turnuvada Üçüncülük

2012-2013  Okulumuz “Basında En İyi Reklam” kategorisinde Kırmızı Bölge Basında En İyi Reklam ödülünü aldı.