Adana Koleji Öğrenci Meclis Başkanını Seçti
Haber Tarihi: 2014-10-21

17 Ekim günü Adana Koleji’nde başka bir rüzgar esti.

“Demokrasi Eğitim ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında her yıl yapılan okul öğrenci başkanı seçimi startı bir hafta önce verildi okulumuzda. Adaylar bir hafta propaganda çalışmalarını yürüttü. Okul pankartlarla donatıldı, vaatler sıralandı.

İki yıldır ilçemiz okullarını Adana Koleji öğrenci başkanları yönettiği için bir başka anlamı vardı seçimin.  Halen ilçe başkanlığını yürüten 12 Fen A  öğrencimiz Emine Alpşar’ın da ayırım yapmaksızın adaylarla ilgilendiği gözlendi.

Adaylar  11.sınıf Fen Lisesinden Gürsel Karacaoğlu ve Hande Soydemir;  Anadolu lisesinden Ceren Karacaoğlu ve Orhan Yiğit Seçgin’di. 4 adayın da sınıflarda ve okul bahçesinde yaptıkları çalışmalar seçime heyecan getirici nitelikte mükemmeldi.

Adaylar  “Seçilme arzusu nasıl bir duygu sizce?” sorumuza  bakın nasıl yanıtlar verdiler:

Ceren Yazıcıoğlu:”Demokrasi savaşımını okulumuzda görmek güzel bir duygu bence.”

Orhan Yiğit Seçkin:”En azından güzel bir etkinlik yaşıyoruz. Heyecan verici.”

Hande Soydemir:”Arkadaşlarım temsilci olmak için beni seçti. Daha ne olsun!”

Gürsel Karacaoğlu:”Okulumuzda öğrencilere böyle bir hak tanınması gerçekten sevindirici. Seçileceğin günü bekliyorum.”

“17 Ekime dek ne tür seçim kampanyaları yürüttünüz?” diyecek oldum, sözü Gürsel aldı ağzımdan:

“Bir ekip oluşturdum ve sınıfları gezdim. Bana yapılan tezahüratları görmeliydiniz, adeta okulumuz inledi.”dedi.

Hande de “Afiş çalışmaları yaptım, ilginç tanıtımlar hazırladım kendim için. Ben de sınıfları dolaştım, bana da ilgi büyüktü. Arkadaşların isteklerini dinledim, not aldım.”dedi.

Orhan’ın bahçeye astığı büyük afiş dillere destan oldu:”Seçkin öğrenciler için Orhan Seçkin”. Bunu hatırlattık önce kendisine , gülümseyerek sorumuza döndü:”Beklentilerini öğrendim sınıfları dolaşarak arkadaşlarımın. Bana çok yakın davrandılar ve bende bundan cesaret alarak beklentilerinin gerçekleşeceğini söyledim onlara.”dedi.

Ceren dikkatle izliyordu bizi, sıranın kendine geldiğini anlayınca:”Sınıflarda neler yapacağımızı anlattık, ayrıca toplanma yerinde  vaatlerimi sıraladım arkadaşlara. Afiş çalışmaları yaptım ve okulun her köşesini bunlarla donattım.”dedi.

Seçimlerde ve propaganda çalışmalarında büyük emek sarf eden Uğur Doyuran Bey’e veriyorum sözü:”Okulumuz öğrencilerinin böyle düzeyli, çağdaş ve demokratik bir yarış vermiş olmaları bizleri gururlandırdı. Öğrenciler fikirlerine değer verilmesinden dolayı mutlu oldular, tabi ki biz de.”dedi.

Hakan Tabakan öğretmenimiz de seçimde etkindi:”Öğrencilere söz verildiğinde birçok şeyi gördükleri ve çözüm getirdiklerini izlemek gerçekten keyif vericiydi.”dedi.

Okul Kurucusu Leyla Göksel’in ve Okul Müdürü Alaiddin Yetişken’in teşvik edici davranışlarından da çok hoşnuttu adaylar. Okulun böyle bir platforma açık olması onların sayesindeydi ve öğrenciler minnetlerin dile getirdiler. Müdür Yardımcısı Ufuk Yaş da  etkinlikte yorulanlar arasındaydı, onun katkısıyla düzenlemelerde bir aksaklık yaşanmadı.

Bu arada Okul Müdürümüz Alaiddin Yetişken’in yorumuna katılmamak elde mi?”Sonuç olarak eğlendirici, iyi bir aktivite oldu. Demokrasi kavramını hep birlikte değerlendirdik.”

Evet ,seçim sonuçları der gibisiniz. Fen Lisesi’nde okulumuz temsilcisi Hande Soydemir, Anadolu Lisesi’nde Orhan Yiğit Seçkin oldular.

Okulumuzu başarıyla temsil edeceklerine inanıyoruz. Hayırlı olsun!

Seçimin foto galerisi için tıklayınız...