Anasınıfları


Anasınıfları

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  Minimlerimiz 23 Nisan etkinliğinde...

 • Meslekleri öğreniyoruz...

  Öğrencilerimiz meslek tanıtımı izlerken...

 • Minikler
  laboratuar dersinde...

  Anaokulundaki laboratuar çalışmasından bir görüntü...

 • Minikler
  uygulamalı öğreniyor...

  Öğrencilerimizin uygulamalı dersinden bir kare...

 • Yerli Malı Haftası

  Yerli malı haftası etkinliğinden bir kare...

 • Yerli malı haftası...

  Yerli malı haftasından bir kare...

 • Yaparak öğreniyoruz.

  Minikler sınıf içi etkinliğinde...

duroynat

Veli Görüşme Gün ve Saatleri

Günlük okul yaşantımız;
Okulumuzda eğitim ve öğretim, hafta içi her gün saat 08.30’da başlayıp 15.55’e kadar devam eder. Okulumuzun günlük programı içerisinde sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olarak üç ayrı beslenme saatimiz vardır.

Not: Çalışan velilerimiz için farklı saat uygulaması yapılır.

Anasınıflarında ADANA KOLEJİ olarak
Mutlu, sağlıklı, güvenli, eğlenceli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda; branşlarında uzman ve sevgi dolu öğretmenlerimizle, çocuklarımıza beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri, gelecek yıllarına hazırlanmalarında sağlam bir alt yapı olacak eğitim ve öğretim vermekteyiz.

ADANA KOLEJİ’nin hedefi:
Kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük, yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmektir.

ADANA KOLEJİ’nde program
Uzman sınıf öğretmenlerimiz tarafından özel hazırlanmış eğitim programımız; çocukların fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel gelişimlerini sağlayan sorgulamaya ve bütüncül öğrenmeye dayalıdır. Çocuklarımız gün boyu, yaratıcılık ve problem çözme, matematik, deneysel çalışmalar, muhakeme ve bilimsel düşünce, dikkat ve bellek, görsel, işitsel ve diğer duygusal alanlardaki algı, kavramsal gelişim, dil etkinlikleri, konuşma, dinleme, anlama ve Türkçeyi doğru kullanma, sosyal ve duygusal gelişim, el becerileri, el-göz koordinasyonu, yönergeye göre davranabilme, ince motor gelişimi, sosyal gelişim, eğitsel paylaşımı içeren aktivitelerde yer alır.

Oyun: Eğitim programının temelini oluşturur. Öğrencilerimiz serbest ve organize oyunlarla kendini ifade etmeyi keşfetmeyi, hayat güçlerini geliştirmeyi, becerilerini uygulamayı öğrenirler. Bahçe ve bahçe oyunları da günlük yaşantımızda önemli yer tutar.


ADANA KOLEJİ’nde dersler

 1. Yabancı dil (İngilizce): Haftada 6 saat verilir. Amaç, öğrencide küçük yaşta dilin kalıcı olması ve daha kolay öğrenilmesi, sonraki yıllara temel olmasıdır. Öğrencinin Türkçeden başka dillerin de var olduğunu fark etmesi sağlanır. Derslerde; sevdikleri ve iyi bildikleri kavram ve nesnelerle, eğlenceli oyunlar, şarkılar ve aktivitelerle yabancı dil öğrenimi sevmeleri beklenir.

 2. Beden eğitimi: Bedenini doğru bir şekilde kullanabilen, hareketlerini uygun şekilde kontrol edebilen ve kişilik gelişiminin temel öğesi olan özgüvenini kazanmayı başarabilen bireyler olmaları için gerekli aktiviteleri içerir.

 3. Görsel sanatlar / Resim ve İş Eğitimi:

  • Resim ve iş eğitimi: Resimde hayal güçlerini geliştirme, kendilerini, duygularını renk ve şekillerle ifade edebilmeleri, iş eğitiminde, küçük el kaslarını geliştirmeye yönelik kesme, yapıştırma, şekillendirme ile dikkatlerini bir noktaya toplayarak özgür bir ortamda uyumlu çalışmayı öğrenmeleridir. Yaptıkları her çalışma sergilenerek motive edilir.

  • Müzik: Şarkı söyleme-çalgı çalma, müzikle bir oyun oynama yoluyla çocuk, başka çocuklarla etkileşim halinde olur, ilişki kurar, iletişim sağlar. Tüm bu etkinlikler sosyo-duygusal gelişim yanında-psikomotor gelişimini de olumlu etkiler. Müzik aletlerini tanımaları, ilgi duydukları bir enstrümanı çalabilme becerisi kazanabilmeleri sağlanır.


 4. Bilgisayar: Kurumumuzda çağdaş eğitim anlayışı doğrultusunda teknolojiyi kullanarak tam ve etkili öğrenmeyi hedeflemekteyiz. Tam donanımlı bilgisayar laboratuarımızda yaş seviyelerine uygun yazılımlarla, araştırmak ve keşfetmekten hoşlanan, fikir üretip problem çözebilen ve doğru sonuca ulaşan kendine güvenen bireyler olmaları sağlanır.

 5. Satranç: Hayatta uygun anda doğru hamleyi yapabilmeyi, hissedip, hesaplayıp karar verme yeteneğini geliştirir. Kazanmak kadar kaybetmeyi de öğretir. Adana Koleji’nde her çocuk satranç oynamayı bilerek mezun olur.

 6. Bale, modern dans ve halk oyunları: Çocuklarda dans ve hareketlerle kendilerini ve duygularını ifade etmelerini sağlanır. Estetik algılamaları, grup bilincini oluşturmaları, grup halinde uyumlu hareket yapabilmeleri hedeflenir.