Anadolu Lisesi


Anadolu Lisesi

 • Adana Koleji diploma töreni...

  Genel Müdürümüz Leyla Göksel Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi birincileri ile...

 • Adana Koleji Etkinliği

  Okulumuzdaki ADMUN etkinliğinden bir kare...

 • Adana Koleji Etkinliği

  Okulumuzdaki ADMUN etkinliğinden bir kare...

 • Ödül Töreni

  Almanca müzik yarışması ödül töreninden bir kare...

 • Tiyatro Etkinliği

  Lise öğrencilerimizin sergilediği tiyatro gösterisinden bir kare...

 • Laboratuvar Çalışması

  Öğrencilerimizin laboratuvar görüntüsünden bir kare...

 • Adana Koleji Bayan Voleybol Takımı

  Bayan voleybol takımımızdan maç öncesi öğretmenleriyle bir kare...

duroynat

Veli Görüşme Gün ve Saatleri

BİLGİ!

2014-2015 ders programı henüz hazır olmadığından veli görüşme saatleri belirlenmemiştir.

Özel Adana Anadolu Lisesi 2005–2006 yılında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.


Özel Adana Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı TEOG ile öğrenci almaktadır. En fazla 24 öğrencilik sınıflardan oluşan 2 şubemiz bulunmaktadır. Sınıflar TEOG’a göre sıralama yapılarak oluşturulmaktadır.


Özel Adana Anadolu Lisesi; Cumhuriyete bağlı, yenilikçi, girişimci, teknolojiyi yakından takip eden ve alanlarında uzman öğretmen kadrosuna sahiptir. Öğrencilerimiz, bilimsel çalışmalara önem vermekte, edebiyat, sanat ve spor etkinlikleriyle yakından ilgilenmektedir. 1960′tan bu yana Adana’mızda kesintisiz yarım yüzyıldır eğitim ve öğretim veren tek özel kurum olan ADANA KOLEJİ, öğrencilerini yalnızca üniversiteye girebilecek düzeyde bilgi alması gereken kişiler olarak görmez ve yetiştirmez. Onları, ilgi ve yeteneklerine göre seçilen alanlara, sosyal aktivitelere ve yapılan rehberlik testlerinin yanı sıra ortak genel sınavlara yönlendirir. Kendini ve sınırlarını tanımasını, problemleri aşmasını, saygı ve sevgiye dayanan seviyeli diyaloglar kurabilmesini sağlar. Kısacası ADANA KOLEJİ, öğrencilerini neyi, ne için yaptığını bilen; doğruyu da yanlışı da sorgulayabilen; global düşünen, üreten, hedeflere doğru sınırlarını zorlayabilen, motivasyonu yüksek bireyler olarak eğitir.


Okulumuz bilgisayar destekli matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler ve yabancı dil öğretimi yapan; Atatürkçü, atılımcı, araştıran, yorumlayan, bilgiyi kullanmasını iyi bilen, ayrıcalıklı bireyler yetiştirebilen çağdaş bir kurumdur.


Türkiye dereceleri yaparak mezun olan öğrencilerimiz, bugün yurt sınırlarımızın dışında da başarıları ile bizim ve ülkemizin gururu olmuşlardır. Çevrenize baktığınızda da muhakkak başarılı bir mezunumuzla karşılaşacaksınız.


Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında 40 olan haftalık ders saati Anadolu Lisemizde, ağırlıklı derslere yapılan takviyelerle 45 saate çıkarılmıştır.


Ders dağılımımız; hafta içi 5 gün 8.10 – 16.10 arası 9 derstir. Okulumuzun merkezi yerde olması nedeni ile öğrencilerimiz ulaşım sırasında zaman kaybı yaşamamaktadır.

Harita Bilgisi: